3 ok, amiért a munkavédelmi cipő térdfájdalmat okozhat
2023.06.07.
3 ok, amiért a munkavédelmi cipő térdfájdalmat okozhat
Kezdőlap » Munkavédelmi Kesztyűk » Szerelőkesztyűk
Akár belső, akár külső munkavégzésről van szó, a munkát végző személy keze fokozottan ki van téve a sérülések, zúzódások lehetőségének. Éppen ezért minden munkaterületen kiemelten fontos a kezek épségének megóvása. A munkavédelmi kesztyűk között rendkívül népszerűek a precíziós szerelőkesztyűk, vagy más néven a mártott védőkesztyűk. Ezen munkavédelmi kiegészítők kiválóan ötvözik a kényelmet és a védelmet, hiszen polieszter vagy nylon szövet anyaguknak köszönhetően komfortos és rugalmas viseletet biztosítanak, míg a mártott tenyér-, és ujjrészek hatékonyan védik a kezet, egyúttal pedig lehetővé teszik a precíz és kényelmes munkavégzést is.
NipoFoam Precíziós prémium munkavédelmi kesztyű
Precíziós munkavégzéshez tervezve
Homokfújt precíziós munkavédelmi kesztyű - külön csomagolt
Habosított latex mártott munkavédelmi kesztyű
Tépőzáras Technik Kombinált szinbőr kesztyű
Habosított és duplán mártott latex munkavédelmi kesztyű
Habosított és duplán mártott latex munkavédelmi kesztyű
NitroFoam Preciziós munkavédelmi kesztyű habosított nitril bevonat
Habosított latex mártott munkavédelmi kesztyű
Ráncos latex mártott munkavédelmi kesztyű
Habosított és duplán mártott latex munkavédelmi kesztyű
Poliuretánba Mártott szerelőkesztyű
Ráncos latex mártott munkavédelmi kesztyű
Sima nitril mártott munkavédelmi szerelőkesztyű
Tépőzáras Technik Kombinált munkavédelmi kesztyű
Poliuretánba mártott preciziós szerelőkesztyű
Poliuretánba mártott preciziós szerelőkesztyű
Ráncos latex mártott munkavédelmi kesztyű
NitroCom CUT5 Nitril habbal bevont 5-ös szintű vágásbiztos kesztyű
D szintű munkavédelmi vágásbiztos kesztyű poliuretán bevonattal
NitroCom Precíziós munkavédelmi kesztyű homokfújt nitril bevonattal
NitroCom Precíziós és Hőálló munkavédelmi kesztyű
PurtSkin CUT4 Vágásbiztos Kesztyű
BaseCut Vágásbiztos Kesztyű bevonat nélkül
AERO PurtSkin Vágásbiztos Kesztyű
A munkaruházat és a munkavédelmi kiegészítők terén ma már alapvető elvárás, hogy minden igényhez, munkaterülethez legyen olyan termék, mely az adott körülményeknek maximálisan megfelel. Nincs ez másként a munkavédelmi kesztyűk esetében sem.
Mivel a szerelőkesztyűkkel szemben az egyik legfontosabb követelmény a precíz munkavégzés lehetősége, a gyártók olyan megoldásokat fejlesztettek ki, melyek ötvözik ezt a kívánalmat a kényelemmel és a praktikummal.
A mártott szerelőkesztyűk maximálisan megfelelnek ezeknek az elveknek; a tenyér részen mártott kesztyűk szinte végtelen választékban érhetőek el a piacon. Bár több különböző típust is megkülönböztetünk a szerelőkesztyűk között, van pár alapvető tulajdonság, mellyel mindegyik darab büszkélkedhet:
A szerelőkesztyűk különböző bevonatokkal készülnek annak érdekében, hogy a felhasználási területnek és a munkavégzés feltételeinek minél jobban megfeleljenek. Nézzük, milyen bevonatok és szerelőkesztyű típusok találhatóak a gyártók kínálatában.
A latex bevonatú szerelőkesztyűk kivételes rugalmasságot és érzékenységet kínálnak, miközben megvédik a kezet a szikráktól, vágásoktól és égési sérülésektől. Emellett a latex kesztyűk ellenállnak a szélsőséges hőmérsékletnek is, jól szigetelnek és rendkívül jó a szakítószilárdságuk.
További előnye, hogy ellenáll az alkoholoknak, azonban sajnos nem nyújt megfelelő védelmet például a benzin ellen. Emellett feltétlenül fontos kiemelnünk, hogy azoknál a munkavállalóknál, akik érzékenyek a latexre, okozhat allergiás reakciót (például bőrpírt, viszketést) a latex kesztyű viselése.
A nitril bevonatú kesztyűk is hatalmas népszerűségnek örvendenek, köszönhetően annak, hogy igen nagy a szakítószilárdságuk és háromszor ellenállóbb az átszúrással szemben, mint a gumi.
A latex kesztyűkkel összevetve a legfőbb különbség a kémiai anyagokkal szembeni rezisztenciában mutatkozik meg, mivel a latex-szel ellentétben a nitril ellenáll az olajnak is. Így kiválóan alkalmas például fémmegmunkálás esetén.
A nitril különlegessége, hogy habosítható, így csúszós, olajos felülettel érintkezve gyakorlatilag úgy viselkedik, mint egy habszivacs. Ennek köszönhetően a kesztyűvel érintkezésbe lépő olaj felszívódik, ezzel együtt javul a tapadás minősége, azonban nem érintkezik a bőr felületével, így elkerülhetőek a kézből kicsúszó eszközök vagy alkatrészek okozta sérülések és károk is.
A PVC közkedvelt bevonat-anyag a szerelőkesztyűk esetében, mivel olcsó, nem okoz allergiát és erősebb, mint a latex vagy a nitril. Bevonatként alkalmazva élvezhetük a kopásállóságának előnyeit, azonban nem nyújt tökéletes védelmet a vágások és szúrások ellen, továbbá a precíz munkavégzést sem igazán teszi lehetővé, mivel nem biztosítja a megfelelő tapintási érzékenységet.
Ennek ellenére számos munkaterületen - mint például a vegyiparban, halászatban, anyagmozgatásban, kárpitozásban – közkedvelt munkavédelmi kiegészítő, köszönhetően annak, hogy sok ragasztóanyag nem tapad meg a PVC-vel bevont tenyérrészen.
A poliuretán szerelőkesztyűk rendkívül lágy és apró szemcséjű, így átszúrás elleni védelemmel és kiemelkedő kopásállósággal ötvözve olyan sokoldalú anyagot eredményez, ami kiválóan megfelel a szerelőkesztyűk bevonatának. Az így készült védőkesztyű kellemesen ragadós, de nem ragacsos tapintást, és magas érintés-érzékenységet tesz lehetővé. Mindezt úgy, hogy közen garantálja az átszúrás elleni védelmet. Ezen tulajdonságainak köszönhetően kiválóan alkalmas elektronikai és higiéniai területen való használatra.
További előnye, hogy a poliuretán kiválóan ellenáll az olajoknak, oldószereknek, zsíroknak, ózonnak és a benzinnek is. Hiányosságként csak azt tudjuk felróni, hogy nem alkalmas melegvízzel való munkavégzésre és 79 ° C feletti hőmérséklet esetén sem.
Mivel a felhasználói igények folyamatosan nőnek, a technika pedig fejlődik, a gyártók felismerték, hogy az egyes bevonatok előnyeit akár kombinálni is lehet, így születtek az elmúlt pár évben a kombinált bevonatú szerelőkesztyűk. Ezek esetében a bevonatok előnyeit igyekeznek ötvözni, hogy a végeredmény strapabíróbb, ellenállóbb legyen, ám megőrizzék az anyagok nyújtotta komfortérzetet és érintés-érzékenységet. Ilyen kombinált megoldás például a nitrilbe mártott latex kesztyű.
A kezek védelme minden szakterületen kiemelkedő fontosságú és mint általában a munkavédelmi eszközöket, ruhákat, a kesztyűket is különböző szabványok és előírások szerint gyártják, hogy minden körülménynek, munkaterületnek és igénynek megfeleljenek.
A szerelőkesztyűket leggyakrabban alkalmazó terület az építőipar, hiszen az eltérő anyagoknak számtalan előnyét és variációját lehet ezen a területen felhasználni. Emellett az autóipar, a fémmegmunkálás és a már fentebb megnevezett területeken is kiválóan helyt állnak a mártott szerelőkesztyűk. Természetesen a magán célú felhasználásban is igen kedveltek, mivel kerti munkához, bútor mozgatáshoz és ház körüli munkákhoz is nagyszerű választásnak bizonyulnak.
AERO 1930 Nitril homokfújt Szerelőkesztyű:
A AERO 1930 NitroCom Precíziós és Hőálló munkavédelmi kesztyű homokfújt nitril bevonattal kényelmes, könnyed munkát biztosít, miközben ellenáll az olajnak, nagy a kopásállósága és a szakítószilárdsága, és hőálló is. Aero 1930 NitroCom bevonat egy homokfújt nitril bevonatú felület, amely kiváló tapadást biztosít száraz és nedves környezetben egyaránt, ugyanakkor tartós. Az AERO NitroCom felület célja, hogy növelje a tapadást a kesztyű és a tárgyak között, hogy kiváló teljesítményt biztosítson. A belső bevonat fésű mikroszerkezetű, amely nem csak az olajjal szembeni hatásokat szünteti meg, hanem elszigeteli a kezet a hideg és meleg tárgyaktól. A szellőző szerkezete maximális kényelmet nyújt.
AERO 1931 Nitril homokfújt Szerelőkesztyű:
A AERO 1931 NitroCom Precíziós munkavédelmi kesztyű homokfújt nitril bevonattal kényelmes munkát biztosít, kopásálló, magas a szakítószilárdsága és ellenáll az olajnak is. Aero NitroCom bevonat egy homokfújt nitril bevonatú felület, amely kiváló tapadást biztosít száraz és nedves környezetben egyaránt, ugyanakkor tartós. Az AERO NitroCom felület célja, hogy növelje a tapadást a kesztyű és a tárgyak között, hogy kiváló teljesítményt biztosítson. A belső bevonat fésű mikroszerkezetű, amely nem csak az olajjal szembeni hatásokat szünteti meg, hanem elszigeteli a kezet a hideg és meleg tárgyaktól. A szellőző szerkezete maximális kényelmet nyújt.
2023.07.31.
Milyen típusú munkavédelmi cipőre van szükség az egyes munkahelyeken?
2023.07.10.
Munkavédelem nőknek: a legnépszerűbb munkavédelmi ruházatok kifejezetten nőknek
2023.06.12.
Ezek a munkavédelmi cipő viselésének előnyei
2023.06.07.
3 ok, amiért a munkavédelmi cipő térdfájdalmat okozhat